Sałatka z kurczakiem, pomidorami, mozzarellą i bazylią


obiad, sałatki / środa, 6 listopada, 2013
Sałatki! Uwielbiam je pod każdą postacią z wieloma, rozmaitymi dodatkami. Chociaż mój przepis nie jest jakiś wymyślny, ale po co czasami kompilkować sobie życie jak można z prostych składników zrobić niesamowite danie!

Jeśli chcemy taka sałatkę zabrać na lunch, do pracy, na uczelnie, do szkoły, wystarczy kurczaka pokroić w kostkę i zapakować do pudełka i gotowe! Mam nadzieję, że taka wersja sałatki przekona nawet największych jej przeciwników i zachęci do zdrowego odżywiania się! A tymczasem, może macie jakieś specjalne życzenia co do następnych przepisów? podzielcie się!
smacznego!

składniki:
1 pierś z kurczaka
6-7 pomidorków koktajlowych
garść mix sałat
3 plastry mozzarelli
przyprawa do kurczaka złocista
bazylia
sos sałatkowy z bazylią i oregano
2 grzanki natarte czosnkiem

Pierś z kurczaka przekrajamy wzdłuż na dwie części i jeśli jest poledwiczka to również ją odcinamy. Każdy płat kurczaka posypujemy obficie przyprawą do kurczaka. Smażymy kurczaka na rozgrzanym oleju, na wolnym ogniu z obu stron, aż kurczak będzie gotowy. W tym czasie kroję pomidorki na cząstki, mozzarellę na plastry a następnie w kostkę. Sałatę rozkładam na talerzu, z jednej strony kładę pomidorki i na nich mozzarellę. Obok układam grzanki. W miseczce przyrządzam sos sałatkowy. Kroję garść bazylii. Na wolnej części talerza po usmażeniu układam kurczaka. Wszystko polewam sosem sałatkowym i posypuje bazylią!
bon appettit! 🙂